Kolor domu prawdopodobnie jest jedną z ostatnich decyzji. Jest w pewnym sensie błachostką. Nie odgrywa on zbyt dużej roli. Oczywiście nadaje odpowiedni klimat, styl i ozdabia dom. Jednakże nie ma żadnego wpływu na trwałość i solidność konstrukcji. Dlatego też nie odgrywa we wszystkim specjalnie ważnej roli. Jednak źle dobrany do budynku kolor może zepsuć wszystkie nasze wcześniejsze starania. Nie do końca zatem tą sprawę powinniśmy bagatelizować. Zobacz czym się sugerować wybierajać kolor swojego domu.
Kolorów do wyboru masz mnóstwo. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że kolory niejednokrotnie są tak do siebie podobne, że ciężko stwierdzić, który będzie pasował bardziej. Ważne by kolor pasował do stylu naszego domu. Jeżeli wybierzemy zbyt intensywny to niejednokrotnie zabierze mu cały urok, bo jedyną rzeczą, którą każdy będzie widział w Twoim domu będzie właśnie jego kolor i nic więcej. Dodatkowo kolor taki musi też harmonizować z sąsiedztwem. Jeżeli będzie on zbyt krzykliwy na tle innych budynków w otoczeniu, to nie będzie to wyglądało zbyt interesująco. Poza tym zaburzy spokój otoczenia, możliwe że powodując zdenerwowanie sąsiedztwa. Funkcją koloru jest nakierowanie uwagi oglądającego na to, co najlepsze w Twoim domu i odwrócenie jej od ewentualnych niedociągnięć. Jeżeli prawidłowo dobierzemy kolor możemy dużo zyskać, a do tego też podnieść przyszłą cenę naszego domu, w przypadku gdy rozważamy jego sprzedaż w pewnym momencie.
Eksperymentując z kolorami mamy naprawdę spore pole do popisu. Możemy zdecydować się na jeden albo połączyć kilk odcieni. Możemy wprowadzić dodatkowe elementy, jak na przykład kamień czy inny materiał. Doda to z pewnością specyficznego stylu. Kiedy decydujemy się na łączenie kolorów, to też musimy wiedzieć jak się tym zająć. Jeżeli połączymy zupełnie nie pasujące do siebie kolory efekt będzie bardziej śmieszny niż zjawiskowy, a chyba nie o to nam chodzi.